E-learning Lekcje Ciepła

Wszystkim zainteresowanym przeprowadzeniem zajęć w ramach edukacji domowej lub szkolnej, udostępniamy bajkowo ilustrowany e-learning edukacyjno-ekologiczny o nazwie "Lekcje Ciepła". Dzięki lekcjom przygotowanym dla szkół podstawowych, dzieci dowiedzą się jak rozsądnie korzystać z ciepła i energii.

Zapraszamy nauczycieli, a także rodziców i dzieci, do korzystania z onlineowych zajęć, przygotowanych audiobooków książeczek, kolorowanek, proponowanych eksperymentów i doświadczeń.

Wybierz poziom nauczania

Ikonka - Klasa I-III

Klasa I-III

Uczymy się o tym, czym jest ciepło, a także zastanawiamy się jak je pozyskiwano w czasach pierwotnych. Przechodząc przez historię ogrzewania dowiadujemy się jak jest ono produkowane. Odkrywamy też, jak zapobiegać smogowi i jak nie marnować ciepła i energii.

Zobacz więcej
Ikonka - Klasa I-III

Klasy IV-V

Dowiadujemy się o tym, w jaki sposób można mądrze korzystać z energii. To ważne, ponieważ korzystając z niej zużywamy także zasoby i zwiększamy emisję zanieczyszczeń do powietrza. Czym jednak różni się emisja wysoka od niskiej? Która z nich jest odpowiedzialna za powstawanie smogu?

Zobacz więcej

Konkurs zakończony

Ogólnopolskie badanie wiedzy o energii i cieple zostało zakończone. Wzięło w nim udział 1100 uczniów z ponad 73 klas w 23 szkołach podstawowych. W nagrodę za udział w badaniu uczniowie otrzymają edukacyjne albumy, zatytułowane Wielka Księga Ciepła. Albumy trafią do uczniów na przełomie listopada i grudnia. Wnioski z badania dostępne będą w listopadzie. 

Zobacz więcej

O Lekcjach Ciepła

Lekcje Ciepła prowadzone są na terenie całego kraju przez dostawców ciepła systemowego. Program trwa od 2013 roku i stale rozwija się o nowe materiały edukacyjne. Dotychczas zajęciami objętych zostało 350 tys. uczniów. Zajęcia dla najmłodszych powstały przy wsparciu fundacji Montessori Bona Ventura w Szczecinie.

Pogram edukacyjny Lekcje Ciepła wyróżniony został w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach organizowanego corocznie Tygodnia Zrównoważonej Energii (European Sustainable Energy Week). Jest to jedyny polski projekt, który kiedykolwiek znalazł się w finale tego konkursu.

O lekcjach ciepła
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej