Lekcje ciepła w Bełchatowie

Program edukacyjno-ekologiczny "Lekcje ciepła" PEC Bełchatów zrealizował wśród uczniów klas pierwszych bełchatowskich szkół podstawowych w dwóch edycjach, w oparciu o przygotowane przez Program Promocji Ciepła Systemowego scenariusze i książeczki z serii "Czerwony Kapturek w mieście".

Program edukacyjno-ekologiczny "Lekcje ciepła" PEC Bełchatów zrealizował wśród uczniów klas pierwszych bełchatowskich szkół podstawowych w dwóch edycjach, w oparciu o przygotowane przez Program Promocji Ciepła Systemowego scenariusze i książeczki  z serii "Czerwony Kapturek w mieście". Przedstawiciele PEC  odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe w Bełchatowie i przeszkolili ponad dwa tysiące uczniów klas pierwszych.

Akcję swoim patronatem objęła Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, która wcieliła się w rolę Czerwonego Kapturka i razem z pozostałymi bohaterami książeczki ? Babcią i Kotem Kluchą przeprowadziła dzieci przez tę pouczającą historię i odkryła tajniki powstawania ciepła. Po zakończeniu lekcji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz czytankę do wspólnej lektury z rodzicami.

PEC Bełchatów, dostawca ciepła systemowego w Bełchatowie, od wielu już lat promuje zalety racjonalnego korzystania z ciepła systemowego. Wiedza o cieple dostarczanym z miejskiego systemu ciepłowniczego zdobyta w okresie, kiedy dzieci kształtują swoje postawy, może przyczynić się do racjonalnego i oszczędnego korzystania z jego zalet, a w przyszłości pozwoli wybrać właściwe i najkorzystniejsze źródło ciepła, z poszanowaniem środowiska naturalnego.