Ogólnopolskie badanie wiedzy o cieple

Zapraszamy nauczycieli i uczniów z miast, w których działają dostawcy ciepła systemowego (sprawdź w zakładce kontakt)  do udziału w Ogólnopolskim Badaniu Wiedzy o Cieple! Pierwszych 1000 uczniów, którzy:

  • przejdą przez wszystkie lekcje o cieple na danym poziomie nauczania w formie zdalnej lub w klasie z nauczycielem,
  • zrealizują badanie ankietowe przed zajęciami i po zajęciach,
  • za pośrednictwem nauczyciela prześlą komplet ankiet na adres cieplosystemowe@cieplosystemowe.pl

otrzyma albumy edukacyjne o cieple i energii.

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Podczas trzech lekcji opracowanych na potrzeby klas IV-V, dowiemy się skąd bierze się energia na świecie. Jak się ją produkuje, jaką może przybierać formę, a także w jaki sposób możemy korzystać z niej rozsądnie.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

Czym jest energia?

Czym właściwie jest energia i skąd się ona bierze na świecie? Jak wyglądałoby nasze życie bez niej? Czym są odnawialne i nieodnawialne źródła energii? Jak produkuje się ciepło systemowe oraz prąd? Czym różni się ciepłownia od elektrociepłowni i elektrowni? O tym wszystkim mówić będziemy podczas pierwszej lekcji.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Świadomi tego, co wdychamy

Czy powietrze, którym oddychamy jest dla nas zdrowe? Skąd biorą się w nim zanieczyszczenia. Jak wpływają one na zdrowie ludzi? Czym jest smog i czym jest niska emisja? Czy niska emisja jest dla nas bezpieczna czy też nie? O tym opowiemy na drugiej Lekcji Ciepła.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Ograniczamy ślad węglowy

Jakie ślady zostawiamy po sobie dokonując codziennych wyborów? Które z nich są dobre, a które źle wpływają na środowisko? Czym jest ślad węglowy i jak możemy go ograniczać, rozsądnie korzystając z ciepła?

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej