O programie

Świadomość to pierwszy stopień, który dzieli nas od wielkiej zmiany w podejściu do szanowania zasobów naszej planety. Kształtujemy ją wśród dzieci w klasach I–II i IV–V szkół podstawowych podczas Lekcji Ciepła – projektu edukacyjnego prowadzonego już niemal od dekady.

Dzięki zajęciom uczniowie stają się odpowiedzialnymi użytkownikami energii.

Badanie wiedzy o cieple i energii

Ogólnopolskie badanie wiedzy o cieple i energii zostało zakończone. Wzięło w nim udział ponad 1100 uczniów z ponad 73 klas w 23 szkołach podstawowych w Polsce. Przeprowadzone zajęcia poszerzyły wiedzę i świadomość uczestników w obszarze energetyki oraz ekologii. W nagrodę za udział w badaniu uczniowie otrzymali edukacyjne albumy Wielka Księga Ciepła. Albumy trafiły do szkół w grudniu 2022 r.

 

 

Więcej

Wyróżnienia

Edukujemy o tym, w jaki sposób powstaje ciepło, jak należy je mądrze i świadomie używać oraz co należy robić, aby być ekologicznym i dbać o środowisko. Wysoką jakość treści pochwalił Wojciech Dindorf, fizyk i matematyk, który opiniuje podręczniki szkolne. Projekt wyróżniony został w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach konkursu doceniającego oddolne inicjatywy wspierające poszanowanie energii, podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii (European Sustainable Energy Week).

Więcej

Lekcje ciepła w Lublinie

Miasto Lublin i Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., po raz kolejny zapraszają lubelskie szkoły do udziału w projekcie ekologiczno-edukacyjnym „Lekcje Ciepła”. W bieżącym roku szkolnym „Lekcje Ciepła” udostępnione zostały na platformie e-learningowej, która ułatwi korzystanie z atrakcyjnych materiałów edukacyjnych.

Więcej

Lekcje ciepła w Brzesku

W projekcie edukacyjno-ekologicznym ‘Lekcja ciepła’ w roku szkolnym 2021/2022 wzięło udział łącznie 396 uczniów (klasy I-III - 261 oraz I-IV- 135) z placówek oświatowych z Gminy Brzesko. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką, aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączali się w przebieg zajęć przeprowadzając eksperymenty i doświadczenia, odgrywając scenki, oglądając filmy edukacyjne, głośno czytając książeczki „Czerwony Kapturek”.

Więcej

Lekcje ciepła w Koninie

Bardzo dużą popularnością cieszą się w Koninie lekcje ciepła. Dla MPEC-Konin rok 2021 był debiutancki, zarówno jeśli chodzi o przynależność do Ciepła Systemowego, jak i projektu „Lekcje ciepła”.

Więcej

Lekcje ciepła w Koszalinie

Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie od wielu lat uczestniczy w projekcie edukacyjno-ekologicznym "Lekcje Ciepła", który ma za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży zagadnienia związane z bezpiecznym dla środowiska wytwarzaniem energii cieplnej. 

Więcej

Lekcje ciepła w Rydułtowach

Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o. do współorganizacji ?Lekcji ciepła? zaprosiła placówki oświatowe oraz organizacje pozarządowe działające na terenie miasta, dzięki czemu akcja przybrała niepowtarzalną formę łącząc pokolenia we wspólnych działaniach na rzecz budowania świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko.

Więcej

Lekcje ciepła w Gnieźnie

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. program lekcji ciepła pod hasłem ?PEC czyta dzieciom? rozpoczęło w 2013 r.

Więcej

Lekcje ciepła w Bełchatowie

Program edukacyjno-ekologiczny "Lekcje ciepła" PEC Bełchatów zrealizował wśród uczniów klas pierwszych bełchatowskich szkół podstawowych w dwóch edycjach, w oparciu o przygotowane przez Program Promocji Ciepła Systemowego scenariusze i książeczki z serii "Czerwony Kapturek w mieście".

Więcej

Lekcje ciepła w Kutnie

Kutnowski dostawca ciepła systemowego promuje Lekcje ciepła od 2018 r. Wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Kutno zostały objęte możliwością uczestnictwa w oferowanych przez Spółkę zajęciach edukacyjnych.

Więcej

Lekcje ciepła w Inowrocławiu

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu od 2018 r. zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz grupy przedszkolne do udziału w Lekcjach Ciepła w Centrum Edukacji Ekologicznej ?Ekostrefa? znajdującego się w siedzibie Spółki.

Więcej

Lekcje ciepła w Siedlcach

W ramach ogólnopolskiej akcji Ciepła Systemowego ?Lekcje ciepła? Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. zorganizowało III akcje w których udział wzięło łącznie ok 1500 dzieci.

Więcej