O programie

Świadomość to pierwszy stopień, który dzieli nas od wielkiej zmiany w podejściu do szanowania zasobów planety. Kształtujemy ją wśród dzieci w klasach I-II i IV-V szkół podstawowych podczas Lekcji Ciepła, projektu edukacyjnego prowadzonego od ponad 6 lat.

Dzięki zajęciom uczniowie stają się odpowiedzialnymi użytkownikami energii.

Wyróżnienia

Edukujemy o tym, w jaki sposób powstaje ciepło, jak należy je mądrze i świadomie używać oraz co należy robić, aby być ekologicznym i dbać o środowisko. Wysoką jakość treści pochwalił Wojciech Dindorf, fizyk i matematyk, który opiniuje podręczniki szkolne. Projekt wyróżniony został w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach konkursu doceniającego oddolne inicjatywy wspierające poszanowanie energii, podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii (European Sustainable Energy Week).

Więcej

Lekcje ciepła w Koszalinie

Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie od wielu lat uczestniczy w projekcie edukacyjno-ekologicznym "Lekcje Ciepła", który ma za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży zagadnienia związane z bezpiecznym dla środowiska wytwarzaniem energii cieplnej. 

Więcej

Lekcje ciepła w Rydułtowach

Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o. do współorganizacji ?Lekcji ciepła? zaprosiła placówki oświatowe oraz organizacje pozarządowe działające na terenie miasta, dzięki czemu akcja przybrała niepowtarzalną formę łącząc pokolenia we wspólnych działaniach na rzecz budowania świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko.

Więcej

Lekcje ciepła w Gnieźnie

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. program lekcji ciepła pod hasłem ?PEC czyta dzieciom? rozpoczęło w 2013 r.

Więcej

Lekcje ciepła w Bełchatowie

Program edukacyjno-ekologiczny "Lekcje ciepła" PEC Bełchatów zrealizował wśród uczniów klas pierwszych bełchatowskich szkół podstawowych w dwóch edycjach, w oparciu o przygotowane przez Program Promocji Ciepła Systemowego scenariusze i książeczki z serii "Czerwony Kapturek w mieście".

Więcej

Lekcje ciepła w Kutnie

Kutnowski dostawca ciepła systemowego promuje Lekcje ciepła od 2018 r. Wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Kutno zostały objęte możliwością uczestnictwa w oferowanych przez Spółkę zajęciach edukacyjnych.

Więcej

Lekcje ciepła w Inowrocławiu

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu od 2018 r. zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz grupy przedszkolne do udziału w Lekcjach Ciepła w Centrum Edukacji Ekologicznej ?Ekostrefa? znajdującego się w siedzibie Spółki.

Więcej

Lekcje ciepła w Siedlcach

W ramach ogólnopolskiej akcji Ciepła Systemowego ?Lekcje ciepła? Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. zorganizowało III akcje w których udział wzięło łącznie ok 1500 dzieci.

Więcej
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej