Lekcje ciepła w Koszalinie

Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie od wielu lat uczestniczy w projekcie edukacyjno-ekologicznym "Lekcje Ciepła", który ma za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży zagadnienia związane z bezpiecznym dla środowiska wytwarzaniem energii cieplnej. 

Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie od wielu lat uczestniczy w projekcie edukacyjno-ekologicznym "Lekcje Ciepła", który ma za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży zagadnienia związane z bezpiecznym dla środowiska wytwarzaniem energii cieplnej. Uczniowie poznają m.in., dlaczego duże ciepłownie są bezpieczne dla środowiska, wygodne i bezpieczne dla użytkowników, a indywidualne piece, również przecież opalane węglem, najczęściej już nie.

W roku szkolnym 2020/2021 Spółka MEC Koszalin podjęła współpracę z 6 koszalińskimi szkołami. Mimo ciężkiej sytuacji spowodowanej szerzeniem się wirusa COVID, udało się przeprowadzić zajęcia dla ponad 250 uczniów :) O sposobach ekologicznego wykorzystywania ciepła, także w formie zdalnej, dowiadywali się zarówno uczniowie klas II-III jak i IV-V. Niezwykle przydatne w przeprowadzeniu projektu były bajki, w których bohaterem jest znana wszystkim postać Czerwonego Kapturka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dowiadując się skąd się bierze ciepła woda w kranie, dlaczego są ciepłe grzejniki, jak powstaje ciepło, albo dlaczego nie należy wieszać mokrego sweterka. Wiele miejsca poświęcono również smogowi, paleniu śmieci powodujących choroby oraz nadal nadmiernemu spaleniu materiałów trujących powietrze.

MEC Koszalin przekazało szkołom komplety bajek o Czerwonym Kapturku, kolorowanki edukacyjne i materiały do ich wypełnienia.