Badanie wiedzy o cieple i energii

Ogólnopolskie badanie wiedzy o energii i cieple zostało zakończone. Wzięło w nim udział ponad 1100 uczniów z ponad 73 klas w 23 szkołach podstawowych w Polsce. Przeprowadzone zajęcia poszerzyły wiedzę i świadomość uczestników w obszarze energetyki oraz ekologii. Liczba poprawnych odpowiedzi po lekcjach ciepła wzrosła prawie dwukrotnie, co świadczy o wysokiej skuteczności zajęć i dostosowaniu przekazu do możliwości percepcji uczniów. W nagrodę za udział w badaniu klasy otrzymały edukacyjne albumy Wielka Księga Ciepła, które trafiły do szkół w grudniu 2022 r.

Na tę chwilę nie przyjmujemy więcej zgłoszeń, jednak zachęcamy do dalszej realizacji zajęć w szkołach oraz sprawdzania wiedzy uczniów przy pomocy testów załączonych poniżej. Czekamy na opinie oraz zdjęcia z przeprowadzanych lekcji: info@lekcjeciepla.pl

 

Instrukcje

Krok 1

Szkoły chętne, by realizować Lekcje Ciepła, mogą skontaktować się z lokalnym dostawcą ciepła, by uzgodnić możliwość otrzymania materiałów dodatkowych, takich jak książeczki o Czerwonym Kapturku w mieście, plakaty i dyplomy dla uczniów, kolorowanki lub albumy edukacyjne Wielka Księga Ciepła. 

Krok 2

Ogólnopolskie badanie wiedzy o cieple i energii zostało zakończone. Nadal jednak można zrealizować test wsród uczniów, by sprawdzić poziom wiedzy po przeprowadzonych zajęciach. 

Krok 3

Zachęcamy, by konsultować z dostawcami ciepła realizację projektu w szkole, a także, by dokumentować zajęcia zdjęciami. Zdjęcia i materiały pokazujące Lekcje Ciepła w Państwa szkole trafią do zakładki "O projekcie". 

Do pobrania

Kontakt

Wszelkie pytania dotyczące projektu prosimy kierować na adres cieplosystemowe@cieplosystemowe.pl

Napisz e-mail