Lekcje ciepła w Inowrocławiu

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu od 2018 r. zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz grupy przedszkolne do udziału w Lekcjach Ciepła w Centrum Edukacji Ekologicznej ?Ekostrefa? znajdującego się w siedzibie Spółki.

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu od 2018 r. zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz grupy przedszkolne do udziału w Lekcjach Ciepła w Centrum Edukacji Ekologicznej ?Ekostrefa? znajdującego się w siedzibie Spółki. Od otwarcia ?Ekostrefę? odwiedziło prawie 3000 osób z 10 przedszkoli, 21 szkół podstawowych oraz 4 szkół średnich z Inowrocławia i okolic.

Centrum Edukacji kładzie nacisk przede wszystkim na kwestie ekologiczne, a dzieci i młodzież zdobywają wiedzę na temat ciepła i sposobów jego wytwarzania. Sala wyposażona jest w różne urządzenia służące do przesyłu ciepła. Uczestnicy zajęć mogą zobaczyć węzeł kompaktowy, wymienniki ciepła oraz rury w przekroju, a także pompę sterowaną smartfonem. 

Lekcje ciepła dostosowane są odpowiednio dla każdej grupy wiekowej. Uczniowie mają szansę zdobyć wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Dowiadują się co to jest ciepło i w jaki sposób się je wytwarza, a także poznają pojęcia takie jak "smog", ?emisja zanieczyszczeń?, ?odnawialne źródła energii?, "sieć ciepłownicza", czy "węzeł cieplny". Uczestnicy mają okazję odwiedzić teren ciepłowni i na własne oczy przekonać się jak powstaje ciepło doprowadzane do budynków w naszym mieście.

Zainteresowanych udziałem w zajęciach zapraszamy do kontaktu z koordynatorem zajęć - Natalią Michalak pod numerem tel. 695-851-060.